Сет игри 3-4 години

ден 1,100.00

Активност број 1. Учиме за боите и броиме до 4
Содржина: картонска табла со топчиња сладолед од мек материјал во различни бои

Активност број 2. Меморија со геометриски фигури
Содржина: куќичка од тврд картон со одделни геометриски фигури

Активност број 3. Развиваме логика
Содржина: 9 дрвца со две бои странично, картонска табла

Активност број 4. Продолжи го кловнот
Содржина: кловн на тенко дрво, кругчиња од мек материјал со лепенки

Активност број 5. Редиме сложувалка
Содржина: 10 парчиња сложувалка од тенко дрво

Активност број 6. Градиме куќичка
Содржина: зададена конструкција на куќичка на цврст картон, фигури од мек материјал со лепенки во разни бои

Активност број 7. Индијанец
Содржина: фигура на индијанец од тврд картон, 5 меки стапчиња и дрвени топчиња во разни бои.

Категории , Продукт ID: 1066

Опис

Сетот игри од 3-4 години содржи специјално изработени игри за стимулација на развој на децата од оваа возраст. Сетот е составен од 7 игри изработени од еко материјали, дрво и картон.

Additional information

Weight 1 kg
Dimensions 35 × 25 × 8 cm

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв и остави коментар и рејтинг "Сет игри 3-4 години"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian