Сет игри 2-3 години

ден 1,100.00

Активност број 1. Учиме делови на телото
Содржина: Картонски делови на лице, раце, нозе, тело.

Активност број 2. Учиме за емоциите
Содржина: 4 јајца со различни емоции пресечени на пола со различен пресек

Активност број 3. Забите на жабата и четкичка
Содржина: жаба, четкичка, црна фломастер

Активност број 4. Вежбаме логика
Содржина: картонска табла со 5 правоаголници

Активност број 5. Игра со цевчиња
Содржина: стриопорна табла поделена на 4 бои, 4 дрвени стапчиња, пакетче мали цевчиња во различни бои

Активност број 6. Гасеница
Содржина: пар очи, ножиња и кругови од мек материјал со лепенки во шарени бои

Категории , Tags: , , Продукт ID: 263

Опис

Сетот игри од 2-3 години содржи специјално изработени игри за стимулација на развој на децата од оваа возраст. Сетот е составен од 6 игри изработени од еко материјали, дрво и картон.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв и остави коментар и рејтинг "Сет игри 2-3 години"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian